środa, 10 lipca 2013

Wracam do żywych ! Sesja zaliczona wzorowo! Ciężka praca jak zawsze się opłaciła ;) Nareszcie mogę leniuchować i pisać bloga ;P 

Dzisiaj dalszy ciąg metamorfoz, po cioteczce i dziadku przyszła pora na zamianę kobiety w mężczyznę. Moją modelką była kochająca buty (tak samo jak ja) Agnieszka ;) 
Zaliczenie polegało na zrobieniu odpowiedniego modelunku i zarostu. Można było kleić co się chce - wąsy, brody czy  baki  ale oprócz tego należało stworzyć obowiązkowy kilku dniowy zarost ,który wykonywałam za pomocą specjalnych farb w 3 kolorach i gąbeczki. 
Należało zrobić bardzo dużo punkcików na skórze aby wyglądało to realistycznie. 
Było to bardzo trudne ponieważ każde za mocne przyciśnięcie gąbki tworzyło straszne plamy i trzeba było zaczynać wszystko od nowa . 
Aga ma delikatne rysy twarzy więc postanowiłam zrobić z niej zniewieściałego malarza. 
W tym celu charakteryzacje zaczęłam od brwi . Moja modelka miała  na nich makijaż pernamentny i musiałam jakoś go ukryć. Na specjalny klej przyklejałam włosek po włosku do jej naturalnych brwi. Chciałam uzyskać efekt lekkiej krzaczastości;) Następnie nożyczkami wymodelowałam je aby były mniej więcej symetryczne . Ten etap zajął mi jakąś godzinę. 
Po zrobieniu modelunku wzięłam się za zarost. Zdecydowałam się na baki. Całą żuchwę pokryłam też kilku dniowym zarostem wykonanym za pomocą gąbeczki. Na koniec również z prawdziwych włosów ( bo z nich były też brwi i baki) zrobiłam sexy bródkę. Namalowałam klejem kształt jaki chciałam uzyskać i  nakładałam na niego drobno pocięte włoski. Czas trwania pracy ok 4 godz. 
Śmiechu było co nie miara gdy Aga pokazała się w pełnej stylizacji.

Mam nadzieję , że się spodoba . Za kilka dni nowy post . BUZIAKI


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz